خودباوری در خلاقیت

تام و دیوید کلی

مهدی کیامهر و مرتضی خضری‌ پور

اردیبهشت 94-چاپ سوم، پاییز96

‎۲۸٬۸۰۰ تومان
پایه اصلی خودباوری در خلاقیت، اعتقاد به توانمندی‌هایمان برای ایجاد تغییر در جهان پیرامون است، به معنی اینکه بپذیرید قادرید هرآنچه عزم کنید انجام دهید. باور داریم این خودباوری، یعنی ایمان به ظرفیت خلاق خودتان، قلب نوآوری است. خواندن این کتاب به شما امکان می‌دهد از ظرفیت خلاقانه‌ای که در همة ما وجود دارد، بیشتر استفاده کنید.
تعداد:

با شنیدن کلمة «خلاقیت» به چه فکر می‌کنید؟
اگر شما هم مانند اکثر مردم باشید، ذهن‌تان بی‌درنگ به سمت فعالیت‌های هنری مانند مجسمه‌سازی، طراحی یا موسیقی متمایل می‌شود.
ممکن است «خلاقانه» را معادل «هنرمندانه» بدانید.
ممکن است بر این باور باشید که معماران و طراحان حقوق می‌گیرند تا متفکرانی خلاق باشند، اما از مدیر عاملان، حقوق‌دانان و پزشکان چنین انتظاری نیست.
یا ممکن است فکر کنید خلاق بودن خصلتی ذاتی همانند داشتن چشم‌های قهوه‌ای است: یا با ژن‌های خلاقانه متولد می‌شوید یا اینکه هرگز خلاق نخواهید شد.
حقیقت این است که همة ما ظرفیت بالایی در خلاقیت داریم که باید شکوفا شود.
پایة اصلی خودباوری در خلاقیت، اعتقاد به توانمندی‌هایمان برای ایجاد تغییر در جهان پیرامون است، به معنی اینکه بپذیرید قادرید هرآنچه عزم کنید انجام دهید. باور داریم این خودباوری، یعنی ایمان به ظرفیت خلاق خودتان، قلب نوآوری است.

ایمان به ظرفیت خلاق خودتان، قلب نوآوری است.

خودباوری در خلاقیت شبیه عضله است که با تلاش و تجربه، قوی‌تر و نیرومندتر می‌شود. چه خود را از گونة انسان‌های خلاق بدانید یا ندانید، خواندن این کتاب به شما امکان می‌دهد از ظرفیت خلاقانه‌ای که در همة ما وجود دارد، بیشتر استفاده کنید

خلاقیت بسیار گسترده‌تر و فراگیرتر از چیزی است که مردم با نام فعالیت‌های «هنرمندانه» می‌شناسند. خلاقیت عبارت از کاربرد ابتکار و تخیل برای ایجاد چیزی جدید در دنیا است. خلاقیت، آن‌جایی که شما فرصت ایجاد ایده‌ها، راه‌حل‌ها و رویکردهای جدید را دارید، وارد بازی می‌شود و باور داریم همة افراد به این منبع دسترسی دارند.

فایل تصویری خلاصه  کتاب (کلیک کنید)

 

 دوره های مرتبط با کتاب در سایت هم آموز:

          - در جستجوی خلاقیت گمشده

          - چطور خلاق باشیم؟

           - ایجاد سازمان های خلاق

          - ایجاد خلاقیت در استارتاپ ها

1 آیتم

تا در هر صفحه
این کتاب رو حتما پیشنهاد میکنم: نظر دهنده سیامک حجازی
ابتدا باید از سرکار خانم محمدی، مدیر عامل محترم انتشارات آریانا قلم و همچنین همکاران محترم شان بابت تفاوت های مثبتی که از طریق انتشارات آریانا قلم ایجاد می کنن داشته باشم. با جرات خیلی زیادی می گویم که این انتشارات و تیم شان تفکر و علاقه مندی من به مطالعه من رو تغییر دادند. تک تک کتاب هایی که من خریده ام به شدت بر من تاثیر مثبتی گذاشته اند. نه تنها از طریق محتوا بلکه از طریق روش ترجمه ، طراحی و کیفیت. اولین باره که می بینم به طراحی کتاب اهمیت داده میشه. من احساس وفاداری خاصی به محصولات این انتشارات پیدا کرده ام. سادگی، تفاوت و تغییر تنها چیزهایی هستن که من در دنیا عاشق آنها هستم و هر سه را در کارهای این انتشارات پیدا کردم. آرزو میکنم کارشون رو با قدرت و روال فعلی (موارد مثبتی که در زیر می نویسم) ادامه بدن و همیشه موفق باشن.
خوب ... من این کتاب رو خوندم. نظرم رو در مورد این کتاب به شکل زیر ابراز می کنم. امیدوارم مفید واقع بشه:
محتوای کتاب: محتوای کتاب عالیه. به شدت تاثیر گذاره. این کتاب توانست من رو به جلو هل بده. من شناخت جدیدی به خلاقیت و همچنین باورهای مرتبط با خلاقیت پیدا کردم.
کیفیت کاغذ: عالی هست و مشخصه که توجه ویژه ای بهش شده.
طراحی: عالی و دیگر هیچ. یک تشکر ویژه از آقای زارع، طراح جلد. آقای زارع، لطفا با همین همت و توجه ادامه بده.
کیفیت چاپ و رنگ ها: عالی. استفاده از رنگ داخل متن و برخی صفحات خیلی خیلی مفید بود. امیدوارم این روش چاپ ادامه پیدا کنه.
قیمت: از نظر من مناسب هست.
ارسال کتاب: ارسال کتاب به موقع بود. البته به نظر میاد شرکت پست بهتره به روش انتقال و جابجایی مرسولات کمی توجه بیشتری بکنه و یا آموزش بیشتری به همکاران محترم شان بده چرا که کتاب ها کمی ضربه خورده بودند. نمیدونم آیا امکان داره آریانا قلم بتونه بسته بندی رو بیش از این تقویت کنه یا نه؟ نباید تلاش های صورت پذیرفته ای که گفتم روی این کتاب انجام پذیرفته به راحتی با یک سهل انگاری از بین بره.
در نهایت تشکر ویژه دیگری از آریانا قلم به خاطر اهمیت دادن به طراحی و صرف هزینه بابت اون دارم. امیدوارم توجه به طراحی رو در مورد کتاب های آینده همچنان ادامه بدهند.
آنقدر کارهای آریانا قلم رو پسندیدم که تصمیم گرفتم برای نوشتن این نظر وقت کافی بزارم.
با آرزوی موفقیت و شادی برای همه.


(ارسال شده در 1395/5/4)

1 آیتم

تا در هر صفحه

نظر خود را بنویسید

نام اصلی کتاب Creative Confidence
شابک 978-600-7677-11-7
تاریخ انتشار اردیبهشت 94-چاپ سوم، پاییز96
تعداد صفحات 326
نویسنده تام و دیوید کلی
مترجم مهدی کیامهر و مرتضی خضری‌ پور
رنگی بودن بله
قطع کتاب رقعی