مدیریت نگهداری و تعمیرات

  علی زواشکیانی،‌ رضا آزادگان و محسن ربیعی
  ‎۳۰٬۰۰۰ تومان
  برای برخورداری از برنامۀ نگهداشتی کامل و جامع، سطح دسترسی به قطعات یدکی در یک بازۀ زمانی مشخص بسیار ضروری است. این قطعات جهت پشتیبانی از کارکردهای تجهیزات مهم و حیاتی، مشخص و مدیریت می‌شوند. فقدان قطعات یدکی حیاتی و مهم در زمان تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده یا برنامه‌ریزی‌نشده، ضربۀ بزرگی به شاخص اثربخشی کلی تجهیزات (OEE) خواهد زد. در نگهداشت موفق، قطعات یدکی در زمان و مکانی که ادامۀ عملکرد تجهیز به آن نیازمند است، در دسترس هستند.
  افزودن به علاقه مندی ها
  جان دیکسون کمبل، جیمز ریس پیکنل
  ‎۴۵٬۰۰۰ تومان
  کتاب حاضر که نام کامل آن زمان در دسترس: استراتژی‌هایی برای تعالی در مدیریت نگهداشت است، مرجعی معتبر هم برای متخصصان نگهداشت و هم دیگر کارکنان است و دورنمایی از مدیریت نگهداشت به دست می‌دهد. این کتاب به بررسی عناصر مختلفی می‌پردازد که مدیران نگهداشت با آن‌ها سروکار دارند و دستورالعمل‌هایی برای موفقیت نگهداشت ارائه می‌کند.
  افزودن به علاقه مندی ها
  استیون توماس
  ‎۳۶٬۰۰۰ تومان

  شیوه‌های انجام نگهداشت و قابلیت اطمینان را در سازمان چگونه تغییر دهیم؟ تغییر روش‌ها و عادت‌های افراد، مستلزم درک و مواجهه و احتمالا تغییر فرهنگ سازمانی است.
  موضوع کتاب حاضر نیز تغییرات با رویکرد فرهنگی است. واقیعت این است که حتی برخورداری از بهترین مهندسی، دانش و فناوری نیز نمی‌تواند موفقیت کسب‌و‌کار در نگهداشت و قابلیت اطمینان را تضمین کند. درست است که بدون این ((ابزارهای سخت)) به آسانی به موفقیت نمی‌رسیم؛ اما این ابزارهای سخت، به تنهایی موفقیتی را به ارمغان نمی‌آورند. برای نهادینه سازی تغییرات باید بتوانید فرهنگ سازمانتان را درک و آن و آن را مدیریت کنید. مجاب کردن افراد به پذیریش رویه‌های جدید و تطبیق با شیوه جدید و بهتر برای انجام کسب‌و‌کار، همیشه کاری بسیار دشوار است. درک و حل این موانع علاوه بر ((ابزارهای سخت)) به ((ابزارهای نرم)) هم نیاز دارد و یکی از این ابزارهای نرم کلیدی، تغییرفرهنگ سازمان است. 

  افزودن به علاقه مندی ها
  جان موبری
  ‎۳۵٬۰۰۰ تومان
  این کتاب منبع بسیار ارزشمندی برای مدیران نگهداری و تعمیرات و هر فرد دیگری است که با موضوعات قابلیت اطمینان، بهره‌وری، ایمنی، و سلامت محیط زیستی تجهیزات فیزیکی درگیر است. رویکرد سر راست و کاربردی این کتاب باعث می‌شود که بعنوان یک کتاب مرجع دانشگاهی نیز بسیار سودمند ارزیابی شود.
  افزودن به علاقه مندی ها
  تام لناهان
  ‎۳۵٬۰۰۰ تومان
  در صنعت نگهداشت از واژه«تعمیرات اساسی» برای اشاره به وضعیت های مختلفی استفاده میشود که در زبان انگلیسی برای آنها واژه های مختلفی وجود دارد. در اینجا تصمیم گرفتیم تعمیرات اساسی را برای Overhaul استفاده کنیم و بازگردانی را برای turnaround. حالا فرق این دو چیست؟ این است که تعمیرات اساسی بر روی تجهیز انجام می شود و بخشی از بازگزدانی پروژه ای است که در سطح کارخانه انجام میشود و بخش های متعددی را دربر میگیرد.
  افزودن به علاقه مندی ها