مدیریت استراتژیک بازار

دیوید آکر

دکتر احمد روستا، سید رامین هاشمی

تابستان 1395

‎۴۵٬۰۰۰ تومان

این کتاب با ارائه و تشریح مدلی فراگیر، دیدی جامع به مدیریت استراتژیک بازار ایجاد می‌کند و می‌تواند برای دانشجویان و متخصصان دانشگاهی علاقه‌مند به حوزه‌های استراتژی و بازاریابی و همین طور مدیران بازاریابی، سایر مدیران ارشد و استراتژیست‌های سازمان مفید باشد.

تعداد:

در مسیر درست هم که باشید اگر همان جا بایستید زیر گرفته می‌شوید.
استراتژی باید در بستر بازاری پویا توسعه یابد و اجرا شود.استراتژی برنده امروز ممکن است فردا موفق نباشد.بازارهای در هم پیچیده، خلق و پیاده سازی استراتژی را بیش از پیش دشوار کرده‌اند. بنابراین توسعه شایستگی تحلیل استراتژیک بازار اهمیت بسیاری برای بقا و موفقیت شرکت‌ها دارد.از سوی دیگر، در سال‌های اخیر نقش استراتژیک بازاریابی رو به رشد بوده است. امروزه واحد بازاریابی به عنوان بخشی از مدیریت استراتژیک سازمان پذیرفته شده است. گروه بازاریابی در بهترین جایگاه برای درک مشتریان، رقبا، بازار، زیربازارها و نیروها و روندهای محیطی قرار دارد.این کتاب با ارائه و تشریح مدلی فراگیر، دیدی جامع به مدیریت استراتژیک بازار ایجاد می‌کند و می‌تواند برای دانشجویان و متخصصان دانشگاهی علاقه‌مند به حوزه‌های استراتژی و بازاریابی و همین طور مدیران بازاریابی، سایر مدیران ارشد و استراتژیست‌های سازمان مفید باشد.

دیوید آکر نظریه پرداز سازمانی، مشاور و استاد دانشگاه برکلی است. او تحصیلات خود را در دانشگاه‌های ام آی تی و استنفورد به پایان رسانده است و در حوزه تخصصی بازاریابی و استراتژی برند فعالیت می‌کند. آکر تعداد زیادی مقاله و 16 کتاب در حوزه بازاریابی نوشته است که از مهم‌ترین کتاب‌های او می‌توان به مدیریت دارایی ویژه برند، ساخت برندهای قدرتمند، رهبری برند، توسعه استراتژی‌های کسب‌وکار، استراتژی پورتفولیوی برند، برندسازی و شبکه‌های اجتماعی، مدیریت استراتژیک بازار و آکر در برندینگ اشاره کرد. کتاب‌های آکر به 18 زبان ترجمه و بیش از یک میلیون نسخه از آن‌ها به فروش رسیده است . او علاوه بر دریافت سه جایزه مهم برای دستاوردهایش در علم بازاریابی، لقب پدر برندینگ مدرن را از آن خود خود کرده است و در سال 2015 به عضویت تالار مشاهیر انجمن بازاریابی امریکا نیز درآمده است.

مطلبی خواندنی در ارتباط با "مدیریت استراتژیک بازار" در کافه بازاریابی

 

 

 

نظر خود را بنویسید

نام اصلی کتاب Strategic Market Management
شابک 978-600-7677-22-3
تاریخ انتشار تابستان 1395
تعداد صفحات 575
نویسنده دیوید آکر
مترجم دکتر احمد روستا، سید رامین هاشمی
رنگی بودن خیر
قطع کتاب وزیری