مدیریت استراتژیک با رویکرد امروزی

رابرت ام گرنت

دکتر آرش خلیلی نصر

پاییز 94-چاپ دوم بهار 96

‎۳۸٬۰۰۰ تومان

رابرت  ام گرنت
رابرت گرنت، متفکر و استاد برجسته مدیریت استراتژیک، در23 ژانویه سال 1948 در انگلستان متولد شد. او تحصیلات خود را در مدرسه اقتصاد لندن و دانشگاه سیتی لندن به پایان رسانده است. رابرت گرنت نقش پررنگی در تکامل رویکرد منبع محور در حوزه استراتژی و دانش امروزی مدیریت استراتژیک داشته است. این رویکرد امروزه یکی از اصلی‌ترین شاخه‌های مدیریت استراتژیک است.

رابرت گرنت در کشورها و دانشگاه‌های مختلفی از جمله  یوسی‌ال‌ای و جورج تاون در آمریکا،‌ بریتیش کلمبیا در کانادا، مدرسه کسب‌وکار لندن، بوکونی در ایتالیا و سنت اندروز در اسکاتلند به تدریس و تحقیق مشغول است. او عضو هیات تحریریه برخی از معتبرترین مجلات مدیریت استراتژیک دنیا و یکی از اعضای برجسته انجمن مدیریت استراتژیک امریکا است. همچنین او مشاور شرکت‌های آمریکن اکسپرس، لاکهید مارتین، زوریخ فایننشال سرویسز و نورتل بوده است.

تعداد:

استادان و دانشجویان مدیریت در سراسر دنیا این کتاب را ارزشمند دانسته‌اند. این موضوع به من اطمینان داده که مفاهیم محوری و چارچوب‌های پایه در تحلیل استراتژی در گستره وسیعی از شرایط کسب‌و‌کار کاربرد دارد. البته کاربرد ابزارهای استراتژی مستلزم در نظر گرفتن شرایط ویژه کسب‌و‌کار  در هر کشور است. اقتصاد ایران به دلیل بهره‌مندی از منابع طبیعی غنی، اصول شرعی حاکم بر مدیریت کسب‌و‌کار و تحریم‌هایی که کسب‌و‌کارهای ایرانی را محدود کرده است، از سایر کشورها متمایز می‌شود.  با حضور ایران در جامعه بین‌الملل، اهمیت مدیریت استراتژیک برای کسب‌و‌کار‌های ایرانی به منظور درنظر گرفتن چالش‌ها و فرصت‌های بازارهای جهانی افزایش خواهد یافت.
ویرایش هشتم این کتاب با چند ویژگی جدید متمایز شده است. رویکرد وسیع‌تر به خلق ارزش و در نظر گرفتن مجموعه گسترده‌تری از ذی‌نفعان به‌جای توجه صرف به صاحبان سهام، تاکید روزافزون بر نقش تکنولوژی، توجه بیشتر بر روش ایجاد قابلیت‌های سازمانی در شرکت‌ها، نگاه یکپارچه‌تری به اجرای استراتژی و فصل جدیدی درباره خرید، ادغام و اتحاد‌های استراتژیک از جمله این ویژگی‌ها هستند.

 

 دوره مرتبط با کتاب در سایت هم آموز:

          - مدیریت استراتژیک

          - نوآوری استراتژیک در سازمان

          - استراتژی و ساختار هلدینگ ها

8 آیتم

تا در هر صفحه
نظر دهنده کیومرث آتش بهار
انتخاب بسیار خوبی در گزینش کتاب شده است ممنونم. (ارسال شده در 1395/2/9)
نظر دهنده معصومه حسینی
من تا به حال دو فصل اول این کتاب را خوانده ام.حقیقتا روان ترجمه شده است. از معرفی این کتاب سپاسگزارم. (ارسال شده در 1395/2/9)
نظر دهنده حمید حسنی
کلا کتاب های آريانا کیفیت خوبی دارد.این کتاب بخش ایندکس هم دارد که در نوع خود بی نظیر است. (ارسال شده در 1395/2/9)
نظر دهنده بیتا محسنیان
از اینکه ترجمه این کتاب بالاخره بعد از سال ها انجام شد خوشحالم. (ارسال شده در 1395/2/9)
نظر دهنده حسن حبیبی
واقعا جای خالی کتابی که تئوری منبع محور را در استراتژی کاملا توضیح دهد خالی بود. (ارسال شده در 1395/2/9)
نظر دهنده ویشکا اوانسیان
من در بخش استراتژى شرکتم بارها صحبت از رابرت گرنت بود.همیشه دوست داشتم کتاب ایشان را بخوانم اما فرصت نمی شد.ترجمه فارسی این اثر به نظرم بسیار روان و خوب است.کلمات به دقت انتخاب شده، البته کیفیت چاپ هم که همیشه عالی است. (ارسال شده در 1395/2/9)
نظر دهنده کامبیز نورایی
از زحمات انتشارات آريانا به خاطر معرفی آثار برجسته به فارسی زبانان ممنونم.آز جناب آقای دکتر خلیلی نصر هم که اين اثر سنگین را ترجمه کرده اند سپاسگذارم. من تازه کتاب را خریدم.انتقاد گرنت به swot جالب بود.حتما برای همکارانم تعریف میکنم. (ارسال شده در 1395/2/9)
نظر دهنده میترا بابایی
من طرح جلد کتاب را خیلی خوشم آمد،کاملا ابتکاری بود. (ارسال شده در 1395/2/9)

8 آیتم

تا در هر صفحه

نظر خود را بنویسید

نام اصلی کتاب Contemporary Strategy Analysis
شابک 978-600-6227-08-5
تاریخ انتشار پاییز 94-چاپ دوم بهار 96
تعداد صفحات 640
نویسنده رابرت ام گرنت
مترجم دکتر آرش خلیلی نصر
رنگی بودن خیر
قطع کتاب وزیری