حل مسائل مالی در اکسل

سعید ونکی

زمستان97

‎۶۰٬۰۰۰ تومان

پیش شرط استفاده صحیح از توابع مالی و دستورات موجود در نرم افزار اکسل درک صحیح و تسلط بر مفاهیم اقتصادی و مالی ای است که براساس آنها این توابع مالی طراحی و معرفی شده اند. در این نرم افزار نیز، همانند تمامی نرم افزار دیگر، اگر ورودی و داده های مورد استفاده نامناسب باشد یا به درستی وارد دستور نشده اند، خروجی محاسباتی این دستورات نیز قابل استفاده نیست و فاقد ارزش است.

ساختار کتاب به گونه ای است در ابتدا، مفاهیم اقتصادی و مالی مورد استفاده توابع مالی در نرم افزار اکسل مرور خواهند شد. در ادمه، به بخش عمده ای از توابع مالی در اکسل که کاربردی گسترده در مدل سازی مالی دارند اشاره خواهد شد.

تعداد:

نرم‌افزار اکسل به‌منزلۀ یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در مدل‌سازی مالی همواره مورداستفادۀ فعالان در صنعت مالی، صرف‌نظر از حوزۀ فعالیت آنها، هست و کاربران همه‌روزه با این نرم‌افزار سروکار دارند و از آن استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، پس از سال‌ها تدریس و همچنین فعالیت حرفه‌ای در صنعت مالی، همواره شاهد آن بوده‌ام که متأسفانه عمدۀ کاربران درک عمیقی از توابع مالی در نرم‌افزار اکسل ندارند و به‌تبع آن استفادۀ صحیحی از این توابع نمی‌کنند و از پتانسیل‌های این نرم‌افزار بهرۀ چندانی نمی‌برند. ازاین‌رو، این کتاب با هدف آشنا کردن کاربران با نحوۀ استفادۀ صحیح از دستورات مالی در نرم‌افزار اکسل تألیف شده است.

اما می‌دانید که پیش‌شرط استفادۀ صحیح از توابع مالی و دستورات موجود در نرم‌افزار اکسل درک صحیح و تسلط بر مفاهیم اقتصادی و مالی‌ای است که براساس آنها این توابع مالی طراحی و معرفی شده‌اند. در این نرم‌افزار نیز، همانند تمامی نرم‌افزارهای دیگر، اگر ورودی و داده‌های مورداستفاده نامناسب باشد یا به‌درستی وارد دستور نشده باشد، خروجی محاسباتی این دستورات نیز قابل‌استفاده نیست و فاقد ارزش است.

لذا ساختار کتاب به‌گونه‌ای است که در ابتدا، مفاهیم اقتصادی و مالیِ مورداستفادۀ توابع مالی در نرم‌افزار اکسل مرور خواهند شد. در ادامه، به بخش عمده‌ای از توابع مالی در اکسل که کاربردی گسترده در مدل‌سازی مالی دارند اشاره خواهد شد. در این قسمت خواهیم دید که ورودی‌های موردنیاز هریک از این دستورات چه بوده و چگونه می‌بایست محاسبه و وارد دستور شوند. در ادامه، بخشی از ابزارها و گزینه‌های نرم‌افزار اکسل که استفادۀ گسترده‌ای در حل مسائل مالی دارند، نظیر گزینه‌های Goal Seek و Solver، معرفی و مرور خواهند شد.

نهایتاً در فصل نهایی کتاب و به‌منظور عمق بخشیدن به درک خواننده از توابع مالی در نرم‌افزار اکسل و تسلط او بر آن، اقدام به حل 187 سؤال مالی خواهیم کرد. در این قسمت، ابتدا به طرح سؤال پرداخته و سپس راه‌حل آن به خواننده ارائه شده است. به‌هنگام پاسخ‌گویی به این سؤالات، توصیه می‌شود که ابتدا سعی کنید که خود اقدام به حل مسئله کنید و سپس راه‌حل خود را با راه‌حل ارائه‌شده در کتاب مقایسه کنید.

 

 

دوره های مرتبط با کتاب در سایت هم آموز:

           - ابزارهای کلیدی مالی برای مدیران

           - روش های کمی مالی

 

 

نظر خود را بنویسید

نام اصلی کتاب خیر
شابک 978-600-7677-55-1
تاریخ انتشار زمستان97
تعداد صفحات 368
نویسنده سعید ونکی
مترجم خیر
رنگی بودن خیر
قطع کتاب وزیری