استراتژی خوب/ استراتژی بد

ریچارد روملت

بابک وطن دوست

بهار 1393-چاپ سوم پاییز 1397

‎۴۰٬۰۰۰ تومان
این کتاب تمامیِ خرافات و تفکراتِ در هم و بر همی که اساسِ بسیاری از استراتژی‌هاست را کنار زده و راهی روشن برای خلق و پیاده‌سازیِ استراتژیِ قدرتمندِ اقدام‌محور در جهانِ واقعی را فراهم می‌سازد. استراتژیِ خوب، پاسخی ویژه و منسجم و رویکردی برای غلبه بر موانعِ پیشروی است. استراتژیِ خوب، قدرت را مهار کرده و آن را در جایی به کار می‌برد که بیشترین تأثیر را بر چالش‌ها خواهد گذاشت. روملت استدلال می‌کند که بینش، قلبِ استراتژیِ خوب است (بینش نسبت به ذاتِ واقعیِ موقعیت، به قدرتِ نهفته در موقعیت و نسبت به پاسخِ مناسب). او به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با استفاده از انواعِ ابزارهایی که برای هدایتِ تفکرتان فراهم شده‌اند، به بینش برسید.
تعداد:
این کتاب تمامیِ خرافات و تفکراتِ در هم و بر همی که اساسِ بسیاری از استراتژی‌هاست را کنار زده و راهی روشن برای خلق و پیاده‌سازیِ استراتژیِ قدرتمندِ اقدام‌محور در جهانِ واقعی را فراهم می‌سازد. ریچارد روملت نشان می‌دهد که تمایلِ رو به رشدی برای یکسان فرض کردنِ اهدافِ سنتی، شعارهای پُر‌ طمطراق، تکیه‌کلام‌های انگیزشی و اهدافِ مالی با «استراتژی» وجود داشته و دارد. او ما را از این عناصرِ «استراتژیِ بد» آگاه ساخته و چشمانِ ما را به روی قدرتِ «استراتژیِ خوب» می‌گشاید. استراتژیِ خوب، پاسخی ویژه و منسجم به- و رویکردی برای غلبه بر- موانعِ پیشروی است. استراتژیِ خوب، قدرت را مهار کرده و آن را در جایی به کار می‌برد که بیشترین تأثیر را بر چالش‌ها خواهد گذاشت، چه این چالش‌ها پیاده کردنِ انسان بر روی کره‌ی ماه باشد، جنگیدن در نبرد باشد، ارائه‌ی محصولِ جدید باشد، پاسخ به پویایی‌های متغیر بازار باشد، راه‎اندازیِ مدرسه‌ باشد، یا اجرای برنامه‌ی دولت باشد استراتژیِ خوب به‌ نحو شگفت‌انگیزی، اغلب غیرِمنتظره است، چرا که بیشتر سازمان‌ها فاقدِ آن هستند. سازمان ها اهدافِ مالی را با استراتژی اشتباه می‌گیرند و ملغمه‌ای از سیاست‌ها و اقداماتِ متعارض را دنبال می‌کنند. روملت استدلال می‌کند که بینش، قلبِ استراتژیِ خوب است (بینش نسبت به ذاتِ واقعیِ موقعیت، به قدرتِ نهفته در موقعیت و نسبت به پاسخِ مناسب). او به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با استفاده از انواعِ ابزارهایی که برای هدایتِ تفکرتان فراهم شده‌اند، به بینش برسید.

3 آیتم

تا در هر صفحه
بسیار عالی و جذابه نظر دهنده مرجان
حتما بخونید مثالاش واقعا خوبن، حتی به درد زندگیم میخوره، استراتژی جدابه ، حتما بخونید (ارسال شده در 1396/12/7)
کتاب عالی نظر دهنده سید
سلام دوستان
به هیچ عنوان مطالعه این کتاب را از دست ندهید.
مثالهای بسیار عالی ای دارد.
موفق باشید (ارسال شده در 1395/3/19)
نظر دهنده عظام
بهترین راه پیروزی در رقابت توقف تلاش برای پیروزی در رقابت است. کتابی، ساده و کاربردی همراه با مثال های فراوان تجربه شده.
پیشنهاد می کنم خواندن آن را از دست ندهید. (ارسال شده در 1395/2/9)

3 آیتم

تا در هر صفحه

نظر خود را بنویسید

نام اصلی کتاب Good Strategy Bad Strategy
شابک 978-600-6227-04-7
تاریخ انتشار بهار 1393-چاپ سوم پاییز 1397
تعداد صفحات 400
نویسنده ریچارد روملت
مترجم بابک وطن دوست
رنگی بودن خیر
قطع کتاب وزیری